Wytyczne dotyczące aplikacji UK ETA

| 30 listopada, 2023
Wytyczne dotyczące aplikacji UK ETA

Elektroniczne zezwolenie na podróż (ETA) dla Zjednoczonego Królestwa (UK) jest wygodne i dostępne dla osób podróżujących bez wizy do Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Obywatele, którzy nie potrzebują wizy, aby podróżować do Wielkiej Brytanii, mogą szybko wypełnić i opłacić wniosek o ETA online, aby otrzymać cyfrowe zezwolenie na podróż. Jednak łatwe zadanie staje się bardziej podatne na błędy, jeśli jest wykonywane przypadkowo.

Aby uniknąć typowych błędów, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby szybko i sprawnie złożyć wniosek online o brytyjski ETA.

Złóż wniosek o brytyjski ETA z wyprzedzeniem.

Podróżni zwolnieni z obowiązku wizowego muszą ubiegać się o ETA z wyprzedzeniem, aby uniknąć opóźnień, anulowania lub zmiany rezerwacji podróży do Wielkiej Brytanii.

Proces ubiegania się o brytyjski ETA trwa zwykle trzy dni (72 godziny), zanim wnioskodawca otrzyma decyzję, czy to o zatwierdzeniu, czy o odmowie. Wielu podróżnych otrzymuje decyzję w ciągu kilku minut od złożenia wniosku. Przetwarzanie niektórych wniosków może jednak potrwać dłużej niż trzy dni.

Bez zatwierdzonego ETA przewoźnicy nie zezwolą na wejście na pokład samolotu, statku lub pociągu do Wielkiej Brytanii. Nawet jeśli złożyłeś już wniosek i czekasz na decyzję w sprawie ETA, nadal nie zostaniesz wpuszczony na pokład.

Wypełnianie formularza zgłoszeniowego ETA

Aplikacja UK ETA jest w całości dostępna online. Jego ukończenie zajmuje około 10 do 16 minut. Chociaż proces ten powinien być szybki i łatwy, przestrzeganie poniższych wskazówek może pomóc uniknąć wielu błędów podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

Przygotuj wymagania dotyczące ETA.

Podobnie jak inne internetowe platformy składania wniosków wizowych lub o zniesienie wiz, system składania wniosków online UK ETA ma określony czas. Po kliknięciu łącza i rozpoczęciu procesu należy jak najszybciej wypełnić wniosek.

Aby to ułatwić, przygotuj swoje wymagania i umieść je w zasięgu ręki podczas rozpoczynania procesu aplikacji. Wymagania dotyczące brytyjskiego ETA obejmują paszport, aktualne zdjęcie paszportowe, ważny adres e-mail i zaakceptowaną metodę płatności online.

Twoja sesja wygaśnie, jeśli pozostaniesz nieaktywny na stronie przez 20 minut i będziesz musiał ponownie uruchomić proces – niepotrzebne opóźnienie. Musisz ponownie wypełnić wszystkie wymagane informacje, ponieważ witryna nie zapisuje żadnych wcześniej wprowadzonych lub przesłanych danych podczas anulowanej sesji.

Przejrzyj i dokładnie sprawdź podane dane.

Przeczytaj każde pytanie co najmniej dwa razy, aby upewnić się, że rozumiesz, o co jesteś pytany. Upewnij się, że przesyłasz prawidłowy plik skanu paszportu i aktualne zdjęcie. Następnie, przed złożeniem wniosku, należy dokładnie sprawdzić wszystkie podane informacje.

Dokładnie sprawdź szczegóły, takie jak numery paszportów i plan podróży, aby upewnić się, że są one zgodne z fizycznymi dokumentami. Proste błędy, takie jak znak lub cyfra, mogą zdyskredytować Twoją aplikację.

Zawsze udzielaj dokładnych i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

ETA ma na celu poprawę bezpieczeństwa granic poprzez wstępną kontrolę osób podróżujących bez wiz przed ich przybyciem do Wielkiej Brytanii. Dane przesłane w aplikacji zostaną zweryfikowane w wielu bazach danych bezpieczeństwa, więc zawsze odpowiadaj na wszystkie pytania szczerze i tak dokładnie, jak to możliwe, zgodnie z najlepszą wiedzą.

Nie podawaj fałszywych informacji lub danych, które Twoim zdaniem zwiększą Twoje szanse na zatwierdzenie. Wszelkie nieprawidłowości w formularzu zgłoszeniowym mogą prowadzić do opóźnień lub odmowy brytyjskiego ETA.

Opłacenie wniosku o brytyjski ETA

Każdy wniosek o brytyjski ETA kosztuje 10 GBP. Aby móc złożyć wniosek, należy opłacić go online. Platforma akceptuje obecnie tylko karty kredytowe lub debetowe, a także Apple Pay i Google Pay.

Upewnij się, że korzystasz z akceptowanej metody płatności online bez ograniczeń i że masz wystarczające środki na opłacenie wniosku o ETA. Dokładnie wprowadź dane, takie jak numer karty kredytowej lub debetowej, imię i nazwisko na karcie, datę ważności i kod CVV, aby uniknąć błędów.

Końcowe przypomnienia

ETA będzie cyfrowo powiązany z paszportem, więc upewnij się, że podróżujesz do Wielkiej Brytanii z tym samym paszportem, którego użyłeś we wniosku, na wypadek gdybyś miał więcej niż jeden.

Staraj się unikać wszelkich kwestii prawnych przed podróżą do Wielkiej Brytanii, ponieważ może to wpłynąć na Twój ETA. Nawet jeśli otrzymałeś już zatwierdzone zezwolenie na podróż, władze nadal mogą cofnąć lub anulować ETA, jeśli podczas skanowania paszportu na granicy pojawią się nowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *