Kompletny przewodnik po brytyjskim ETA dla obywateli Brazylii

W 2024 r. obywatele Brazylii będą wymagać elektronicznego zezwolenia na podróż (ETA) przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Jest to zezwolenie cyfrowe, które jest obowiązkowe dla obywateli krajów, które mogą odwiedzić Anglię, Walię, Szkocję i Irlandię Północną bez wizy na krótkie wycieczki. Dotyczy to również obywateli Brazylii.

Ten przewodnik zawiera wszystko, co Brazylijczycy powinni wiedzieć o brytyjskim ETA, w tym wymagania, proces składania wniosków, oczekiwania dotyczące podróży i nie tylko.

Dlaczego brytyjski ETA jest wprowadzany dla obywateli Brazylii?

Brytyjska ETA ma na celu poprawę bezpieczeństwa granic Wielkiej Brytanii i umożliwienie rządowi większej kontroli i nadzoru nad osobami wjeżdżającymi do kraju. Ułatwi to zapobieganie nielegalnej imigracji, udaremnianie zorganizowanych syndykatów przestępczych i identyfikowanie potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego przed ich przybyciem do kraju.

ETA ma również na celu poprawę kontroli granicznej i usprawnienie procesu imigracyjnego dla wstępnie zweryfikowanych podróżnych niskiego ryzyka.

Dla obywateli Brazylii brytyjski ETA oferuje następujące korzyści:

 • Złożenie wniosku i uzyskanie zatwierdzonego ETA jest szybkie i łatwe.
 • Jest on bardziej przystępny cenowo niż podobne cyfrowe zezwolenia na podróż nakładane przez inne kraje.
 • Wniosek o ETA należy składać co dwa lata – nie za każdym razem, gdy odwiedzasz Wielką Brytanię.

Jak brytyjski system ETA wpłynie na brazylijskich podróżnych?

Obecnie Brazylijczycy nie potrzebują ETA, aby podróżować do Wielkiej Brytanii. Jednak po otwarciu dla obywateli Brazylii w 2024 r., muszą oni złożyć wniosek i uzyskać zatwierdzony brytyjski ETA przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Jest on obowiązkowy niezależnie od tego, czy przybywa się samolotem, statkiem (np. w ramach rejsu wycieczkowego), czy drogą lądową, np. przez tunel kolejowy łączący Wielką Brytanię i Francję.

Brytyjski ETA jest ważny dla następujących celów podróży:

 • Pobyt krótkoterminowy trwający krócej niż sześć miesięcy (180 dni) w celach turystycznych, krótkich studiów, odwiedzin przyjaciół i rodziny oraz dozwolonych działań biznesowych i leczenia.
 • Pobyt krótkoterminowy do trzech miesięcy (90 dni) w ramach ulgi wizowej dla pracowników kreatywnych.
 • Tranzyt przez Wielką Brytanię (tj. zmiana samolotu), niezależnie od tego, czy przechodzi przez kontrolę graniczną Wielkiej Brytanii.

Aby kwalifikować się do ETA, Brazylijczycy muszą spełniać następujące warunki:

 • Być obywatelem kraju, który ma status bezwizowy z Wielką Brytanią. Brazylia znajduje się na liście krajów, których obywatele potrzebują ETA, aby podróżować do Wielkiej Brytanii.
 • Posiadać paszport biometryczny ważny przez co najmniej sześć miesięcy po planowanej dacie wyjazdu z Wielkiej Brytanii.
 • Nie zamierzasz przebywać, pracować ani studiować w Wielkiej Brytanii dłużej niż sześć miesięcy.
 • Nie jesteś notowany w rejestrze karnym ani nie naruszył w przeszłości przepisów imigracyjnych w Wielkiej Brytanii lub innym kraju.

Wszyscy podróżni, w tym dzieci i niemowlęta, będą potrzebować ETA przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Rodzice i opiekunowie mogą ubiegać się o ETA w ich imieniu.

Osobom, które w przeszłości naruszyły przepisy imigracyjne lub zostały skazane za przestępstwa kryminalne lub które zostały skazane na karę pozbawienia wolności na okres dłuższy niż 12 miesięcy w Wielkiej Brytanii lub w innym kraju, można odmówić wydania ETA. Zamiast tego mogą rozważyć uzyskanie wizy brytyjskiej.

Obywatele Brazylii planujący pobyt w Wielkiej Brytanii przez okres dłuższy niż sześć miesięcy, pracę lub zamieszkanie tam na stałe nadal będą potrzebować odpowiedniej wizy brytyjskiej. Nowy system ETA nie ma wpływu na tych podróżnych.

Wymagania dotyczące ubiegania się o brytyjski ETA dla obywateli Brazylii

Obywatele Brazylii kwalifikujący się do brytyjskiego ETA muszą spełnić następujące wymagania:

 • Ważny paszport biometryczny wydany przez Brazylię, której obywatele nie potrzebują wizy, aby podróżować do Wielkiej Brytanii na krótkie wycieczki.
 • Aktualne cyfrowe zdjęcie paszportowe
 • Prawidłowy adres e-mail
 • działająca metoda płatności elektronicznej, taka jak karta kredytowa lub debetowa, Apply Pay lub Google Pay

Ubieganie się o brytyjski ETA

Obywatele Brazylii mogą ubiegać się online o brytyjski ETA za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej lub aplikacji rządu Wielkiej Brytanii. Proces składania wniosku o brytyjski ETA zajmuje tylko kilka minut. Odbywa się to online lub bez użycia papieru, więc osobiste wizyty w konsulatach lub biurach wizowych są zbędne.

Przygotuj wszystkie wymagania przed rozpoczęciem procesu aplikacji. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, w jaki sposób Brazylijczycy mogą ubiegać się o ETA.

 1. Prześlij lub zrób zdjęcie paszportu, którego będziesz używać podczas podróży do Wielkiej Brytanii. Upewnij się, że na dole znajduje się obrazek oraz dwie linie cyfr i liter.
 2. Prześlij aktualne zdjęcie paszportowe lub zrób zdjęcie aparatem urządzenia, jeśli jest w niego wyposażone. Zdjęcia powinny być zapisane w formacie jpeg lub z rozszerzeniem .jpg. Dzieci w wieku dziewięciu lat i młodsze nie muszą przesyłać zdjęcia paszportowego.
 3. Wypełnij wszystkie wymagane informacje. Obejmują one dane osobowe (tj. imię i nazwisko, datę urodzenia), dane paszportowe, dane dotyczące zatrudnienia, adres domowy i dane kontaktowe.
 4. Odpowiedz na pytania dotyczące bezpieczeństwa i uprawnień. Podobnie jak każdy inny odwiedzający Wielką Brytanię, brazylijscy kandydaci do ETA muszą zgodnie z prawdą ujawnić rejestry karne, przeszłe przestępstwa imigracyjne oraz wszelkie powiązania lub członkostwo w jakichkolwiek nielegalnych lub niezgodnych z prawem grupach lub organizacjach.
 5. Opłać wniosek o brytyjski ETA online. Wniosek o brytyjski ETA kosztuje 10 funtów za sztukę. Aby złożyć wniosek, należy uiścić opłatę online za pomocą karty kredytowej lub debetowej, Apple Pay lub Google Pay.

Po złożeniu wniosku online o brytyjski ETA otrzymasz potwierdzenie na podany adres e-mail.

Wskazówki dotyczące ubiegania się o brytyjski ETA

Ubieganie się o brytyjski ETA jest dość proste, ale wciąż jest miejsce na błędy. Aby uniknąć typowych błędów, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby szybko i sprawnie złożyć wniosek online o brytyjski ETA.

 • Dostarcz lub zrób wyraźne, wysokiej jakości zdjęcia swojego paszportu i siebie. Upewnij się, że obrazy są zgodne ze specyfikacjami zdjęć paszportowych i są w pełnym kolorze bez filtrów i efektów.
 • Upewnij się, że podajesz prawidłowe dane i że są one tak dokładne, jak to tylko możliwe. Podanie nieprawdziwych lub niepoprawnych informacji, a nawet zatajenie informacji może skutkować opóźnieniami lub odrzuceniem wniosku.
 • Sprawdź wcześniej, czy Twoja metoda płatności online działa i czy masz wystarczającą ilość środków, aby opłacić wniosek online.
 • Pamiętaj, aby przejrzeć i dwukrotnie sprawdzić dane podane w aplikacji ETA przed jej wysłaniem.

Jeśli brazylijscy podróżni będą musieli poprawić błędy w swoim wniosku o ETA, mogą to szybko zrobić, ponownie składając wniosek i ponownie uiszczając opłatę.

Przetwarzanie i otrzymywanie ETA dla obywateli Brazylii

Po złożeniu wniosku online o brytyjską ETA, system zweryfikuje przesłane dane w kilku bazach danych bezpieczeństwa, aby sprawdzić, czy wnioskodawca kwalifikuje się do ETA.

Otrzymanie decyzji w sprawie wniosku o ETA za pośrednictwem podanego adresu e-mail zajmuje zazwyczaj trzy dni (72 godziny). Wielu podróżnych otrzymuje decyzję w ciągu kilku minut od złożenia wniosku. Mimo to, w przypadku niektórych wniosków czas oczekiwania na decyzję może przekroczyć trzy dni.

Obywatelom Brazylii zaleca się złożenie wniosku o brytyjski ETA przed zarezerwowaniem podróży do Wielkiej Brytanii, aby uniknąć opóźnień lub innych problemów.

Jeśli Twój wniosek o ETA został odrzucony, możesz złożyć nowy wniosek o ETA i ponownie uiścić opłatę. Najlepiej byłoby jednak odnieść się do przyczyny odmowy wydania ETA w poprzednim wniosku.

Odmowa wydania ETA nie oznacza, że nie możesz podróżować do Wielkiej Brytanii. Nadal możesz ubiegać się o odpowiednią wizę brytyjską. Uzyskanie wizy jest jednak bardziej skomplikowane i może potrwać dłużej, więc należy odpowiednio dostosować swoje plany podróży.

Podróżowanie z brytyjskim ETA

Brytyjski ETA jest cyfrowo powiązany z paszportem danej osoby. Jest on ważny przez dwa lata, umożliwiając wielokrotne krótkie wizyty trwające do sześciu miesięcy na wizytę. Brazylijscy podróżni muszą ubiegać się o nowy ETA po dwóch latach lub po wygaśnięciu ważności paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, aby nadal móc podróżować do Wielkiej Brytanii.

Wylot do Wielkiej Brytanii

Ponieważ jest to dokument elektroniczny, nie trzeba przynosić fizycznej kopii ETA. Osoby podróżujące z kilkoma paszportami powinny upewnić się, że podróżują do Wielkiej Brytanii z tym samym brazylijskim paszportem, który został użyty we wniosku.

Przed wejściem na pokład samolotu, statku lub pociągu przewoźnicy sprawdzą, czy pasażer posiada odpowiedni dokument uprawniający do podróży, skanując jego paszport. Pozwolą one na wejście na pokład tylko Brazylijczykom, którzy mogą przedstawić zatwierdzony brytyjski ETA lub wizę. Ci, którzy wciąż czekają na decyzję w sprawie swoich wniosków o ETA, również nie zostaną wpuszczeni na pokład.

Przyjazd do Wielkiej Brytanii

ETA nie gwarantuje wjazdu do Wielkiej Brytanii. Po przyjeździe obywatele Brazylii z zatwierdzonym brytyjskim ETA muszą nadal przedłożyć swoje dokumenty tożsamości w UK Border Force lub przejść przez elektroniczną bramkę paszportową (eGate), jeśli jest dostępna.

Należy być przygotowanym na okazanie dowodu dalszej podróży lub biletu na opuszczenie Wielkiej Brytanii w ciągu sześciu miesięcy od przyjazdu. Jeśli zostanie o to poproszony, podróżujący z Brazylii muszą również wykazać, że mają wystarczające środki na utrzymanie się podczas całego pobytu w Wielkiej Brytanii i podróży do domu.

Nawet jeśli posiadasz ETA, nadal możesz otrzymać odmowę wjazdu do Wielkiej Brytanii, jeśli nie przejdziesz kontroli granicznej lub nie spełnisz innych warunków wjazdu.

Po przekroczeniu granicy obywatele Brazylii z zatwierdzonym ETA mogą swobodnie podróżować między czterema krajami wchodzącymi w skład Wielkiej Brytanii: Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią Północną.

Brazylijscy goście mogą podróżować pociągami, promami i lokalnymi lotami na terenie Wielkiej Brytanii. Przed wejściem na pokład promu lub lotu wewnętrznego w Wielkiej Brytanii wystarczy okazać dowód tożsamości, zwykle paszport lub prawo jazdy.

Brytyjski ETA nie jest ważny w Irlandii i innych krajach europejskich.

Brytyjski ETA nie pozwala na wjazd do Republiki Irlandii i innych krajów europejskich. Wielka Brytania nie jest członkiem Unii Europejskiej ani Wspólnej Strefy Podróżowania Schengen.

Brazylijczycy odwiedzający Irlandię lub inne kraje europejskie muszą zapytać o wymagania wjazdowe danego kraju przed dokonaniem rezerwacji podróży.

Podróżni mogą sprawdzić stronę UK ETA FAQ, aby uzyskać więcej informacji.