Kompletny przewodnik po brytyjskim ETA dla obywateli Korei Południowej

Mieszkańcy Korei Południowej nie muszą posiadać wizy, aby wjechać do Wielkiej Brytanii (UK) na krótkie podróże. Jednak w 2024 r. obywatele Korei Południowej podróżujący do Wielkiej Brytanii będą musieli uzyskać brytyjskie elektroniczne zezwolenie na podróż (ETA). Jest to nowe zezwolenie cyfrowe obowiązkowe dla obywateli krajów, które mogą podróżować do Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej bez wizy na krótkie wycieczki. Dotyczy to również obywateli Korei Południowej.

Oto przewodnik, który pomoże mieszkańcom Korei Południowej w poruszaniu się po nowym brytyjskim systemie ETA. Obejmuje ona wymagania, proces składania wniosków, oczekiwania dotyczące podróży i nie tylko.

Dlaczego wprowadzono brytyjski ETA?

Wprowadzenie brytyjskiego systemu ETA jest częścią wysiłków brytyjskiego rządu na rzecz cyfryzacji i poprawy bezpieczeństwa granic. Pomaga on zapobiegać przedostawaniu się do Wielkiej Brytanii nielegalnych imigrantów i zorganizowanych grup przestępczych. Ponadto ETA umożliwia rządowi identyfikację zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego, zanim wkroczą one na terytorium Wielkiej Brytanii.

Brytyjska ETA ma również na celu poprawę kontroli granicznej i usprawnienie procesu imigracyjnego dla wstępnie zweryfikowanych podróżnych niskiego ryzyka.

Dla obywateli Korei Południowej brytyjski ETA oferuje następujące korzyści:

 • Złożenie wniosku i uzyskanie zatwierdzonego ETA jest szybkie i łatwe.
 • Jest to rozsądna cena w porównaniu do podobnych cyfrowych zezwoleń na podróż nakładanych przez inne kraje.
 • Wniosek o ETA należy składać co dwa lata, a nie przy każdej wizycie w Wielkiej Brytanii.

Jak brytyjski system ETA wpłynie na podróżnych z Korei Południowej?

Gdy brytyjski ETA zostanie otwarty dla obywateli Korei Południowej w 2024 r., muszą oni uzyskać ważny ETA przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy przybywają samolotem, statkiem (np. w ramach rejsu wycieczkowego), czy drogą lądową, np. przez tunel kolejowy łączący Wielką Brytanię z Francją.

Brytyjski ETA jest ważny dla następujących celów podróży:

 • Krótkoterminowy pobyt nieprzekraczający sześciu miesięcy (180 dni) w celach turystycznych, krótkich studiów, odwiedzin przyjaciół i rodziny oraz dozwolonych działań biznesowych i leczenia.
 • Pobyt krótkoterminowy do trzech miesięcy (90 dni) w ramach ulgi wizowej dla pracowników kreatywnych.
 • Tranzyt przez Wielką Brytanię (tj. zmiana samolotu), niezależnie od tego, czy przechodzi przez kontrolę graniczną Wielkiej Brytanii.

Aby kwalifikować się do ETA, obywatele Korei Południowej muszą spełniać następujące warunki:

 • Być obywatelem kraju, który ma status bezwizowy z Wielką Brytanią. Korea Południowa znajduje się na liście krajów, których obywatele potrzebują ETA, aby podróżować do Wielkiej Brytanii.
 • Posiadać paszport biometryczny ważny przez co najmniej sześć miesięcy po planowanej dacie wyjazdu z Wielkiej Brytanii.
 • Nie zamierzasz przebywać, pracować ani studiować w Wielkiej Brytanii dłużej niż sześć miesięcy.
 • Nie jesteś notowany w rejestrze karnym ani nie naruszył w przeszłości przepisów imigracyjnych w Wielkiej Brytanii lub innym kraju.

Wszyscy podróżni, nawet dzieci i niemowlęta, muszą uzyskać ważny ETA przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Rodzice i opiekunowie mogą ubiegać się o ETA dla swoich dzieci.

Osoby, które były karane, przebywały w więzieniu przez ponad 12 miesięcy lub w przeszłości naruszyły przepisy imigracyjne w Wielkiej Brytanii lub innym kraju, mogą nie kwalifikować się do ETA. Zamiast tego mogą oni ubiegać się o wizę brytyjską.

Nowy system ETA nie będzie miał wpływu na obywateli Korei Południowej, którzy planują pracować lub pozostać w Wielkiej Brytanii przez ponad sześć miesięcy. Nadal będą potrzebować odpowiedniej wizy brytyjskiej.

Wymagania dotyczące ubiegania się o brytyjski ETA dla obywateli Korei Południowej

Obywatele Korei Południowej kwalifikujący się do brytyjskiego ETA muszą spełnić następujące wymagania:

 • Paszport biometryczny wydany przez Koreę Południową, której obywatele nie potrzebują wizy, aby podróżować do Wielkiej Brytanii na krótkie wycieczki.
 • Aktualne cyfrowe zdjęcie paszportowe
 • Prawidłowy adres e-mail
 • działająca metoda płatności elektronicznej, taka jak karta kredytowa lub debetowa, Apply Pay lub Google Pay

Ubieganie się o brytyjski ETA

Obywatele Korei Południowej mogą ubiegać się o ETA online za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej lub aplikacji rządu Wielkiej Brytanii. Wypełnienie wniosku o brytyjski ETA zajmuje tylko kilka minut. Odbywa się to całkowicie online lub bez użycia papieru, więc nie ma potrzeby osobistych wizyt w konsulatach lub biurach wizowych.

Przed złożeniem wniosku o ETA należy upewnić się, że spełnione są wszystkie wymagania i dostępne są niezbędne informacje. Oto przewodnik krok po kroku, jak obywatele Korei Południowej mogą złożyć wniosek.

 1. Prześlij lub zrób zdjęcie paszportu, którego będziesz używać podczas podróży do Wielkiej Brytanii. Upewnij się, że na dole znajduje się obrazek oraz dwie linie cyfr i liter.
 2. Prześlij aktualne zdjęcie paszportowe lub zrób zdjęcie aparatem urządzenia, jeśli jest w niego wyposażone. Zdjęcia powinny być zapisane w formacie jpeg lub z rozszerzeniem .jpg. Dzieci w wieku dziewięciu lat i młodsze nie muszą przesyłać zdjęcia paszportowego.
 3. Wypełnij wszystkie wymagane informacje. Obejmują one dane osobowe (tj. imię i nazwisko, datę urodzenia), dane paszportowe, dane dotyczące zatrudnienia, adres domowy i dane kontaktowe.
 4. Odpowiedz na pytania dotyczące bezpieczeństwa i uprawnień. Podobnie jak każdy inny odwiedzający Wielką Brytanię, południowokoreańscy kandydaci do ETA muszą zgodnie z prawdą ujawnić rejestry karne, przeszłe przestępstwa imigracyjne oraz wszelkie powiązania lub członkostwo w jakichkolwiek nielegalnych lub niezgodnych z prawem grupach lub organizacjach.
 5. Opłać wniosek o brytyjski ETA online. Wniosek o brytyjski ETA kosztuje 10 funtów za sztukę. Aby wypełnić wniosek, należy uiścić opłatę online za pomocą karty kredytowej lub debetowej, Apple Pay lub Google Pay.

Po złożeniu wniosku online o brytyjski ETA otrzymasz potwierdzenie na podany adres e-mail.

Wskazówki dotyczące ubiegania się o brytyjski ETA

Aby uniknąć typowych błędów, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby szybko i sprawnie złożyć wniosek online o brytyjski ETA.

 • Dostarcz lub zrób wyraźne, wysokiej jakości zdjęcia swojego paszportu i siebie. Upewnij się, że obrazy są zgodne ze specyfikacjami zdjęć paszportowych i są w pełnym kolorze bez filtrów i efektów.
 • Upewnij się, że podajesz prawidłowe dane i że są one tak dokładne, jak to tylko możliwe. Podanie nieprawdziwych lub niepoprawnych informacji, a nawet zatajenie informacji może skutkować opóźnieniami lub odrzuceniem wniosku.
 • Sprawdź wcześniej, czy Twoja metoda płatności online działa i czy masz wystarczającą ilość środków, aby opłacić wniosek online.
 • Pamiętaj, aby przejrzeć i dokładnie sprawdzić szczegóły aplikacji przed jej wysłaniem.

Podróżni z Korei Południowej, którzy muszą poprawić błędy pisarskie w swoim wniosku o ETA, mogą ponownie złożyć wniosek i ponownie uiścić opłatę. Jest to jednak zalecane tylko wtedy, gdy są pewni, że popełniono tylko drobne błędy i są one powodem ewentualnego odrzucenia wniosku.

Przetwarzanie i otrzymywanie ETA

Po złożeniu wniosku o brytyjską ETA, system zweryfikuje przesłane dane w kilku bazach danych bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, aby sprawdzić, czy wnioskodawca kwalifikuje się do ETA.

Decyzja w sprawie wniosku o ETA jest zazwyczaj wysyłana na adres e-mail wnioskodawcy w ciągu trzech dni (72 godzin) od jego złożenia. Podczas gdy niektórzy podróżni otrzymują decyzję w ciągu kilku minut od złożenia wniosku, inni mogą czekać dłużej niż trzy dni.

Obywatelom Korei Południowej zaleca się złożenie wniosku o brytyjski ETA przed zarezerwowaniem podróży do Wielkiej Brytanii, aby uniknąć opóźnień i innych problemów związanych z podróżą.

Osoby, którym odmówiono brytyjskiego ETA, niekoniecznie muszą oznaczać, że nie mogą odwiedzić kraju. Mogą oni nadal ubiegać się o odpowiednią wizę na podróż do Wielkiej Brytanii. Uzyskanie wizy brytyjskiej wiąże się jednak z bardziej złożonym procesem i może potrwać dłużej niż uzyskanie ETA. Konieczne jest odpowiednie dostosowanie planów podróży.

Podróżowanie z brytyjskim ETA dla obywateli Korei Południowej

Brytyjski ETA jest cyfrowo powiązany z paszportem danej osoby. Jest on ważny przez dwa lata lub do momentu wygaśnięcia ważności paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Ważny ETA pozwala na wiele krótkich wizyt, z których każda może trwać maksymalnie sześć miesięcy. Podróżny z Korei Południowej musi ubiegać się o nowy ETA po wygaśnięciu zezwolenia lub paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, aby nadal móc podróżować do Wielkiej Brytanii.

Wylot do Wielkiej Brytanii

Ponieważ jest to dokument elektroniczny, podróżni nie muszą zabierać ze sobą fizycznej kopii ETA. Podróżni z Korei Południowej posiadający kilka paszportów powinni podróżować do Wielkiej Brytanii z tym samym paszportem, który został użyty we wniosku.

Przed wejściem na pokład samolotu, statku lub pociągu przewoźnicy sprawdzą, czy pasażer posiada odpowiedni dokument uprawniający do podróży, skanując jego paszport. Będą one zezwalać na wejście na pokład tylko tym podróżnym z Korei Południowej, którzy mogą przedstawić zatwierdzony brytyjski ETA lub wizę. Osoby wciąż oczekujące na decyzję w sprawie ich wniosku o ETA również nie zostaną wpuszczone na pokład.

Przyjazd do Wielkiej Brytanii

Zatwierdzony brytyjski ETA nie gwarantuje pozwolenia na wjazd do Wielkiej Brytanii. Po przyjeździe obywatele Korei Południowej z ważnym ETA muszą przedłożyć swoje dokumenty tożsamości w UK Border Force lub przejść przez elektroniczną bramkę paszportową (eGate), jeśli jest dostępna.

Po przyjeździe należy być przygotowanym na okazanie dowodu dalszej podróży lub biletu na opuszczenie Wielkiej Brytanii w ciągu sześciu miesięcy. Jeśli zostaniesz o to poproszony, podróżni z ETA muszą być również gotowi do przedstawienia dowodów na to, że mają zdolność finansową do utrzymania swojego pobytu w Wielkiej Brytanii i podróży do domu.

Urzędnicy imigracyjni mogą odmówić podróżnym wjazdu do Wielkiej Brytanii, nawet jeśli mają ETA, jeśli nie przejdą kontroli granicznej lub nie spełniają innych warunków wjazdu.

Po przekroczeniu granicy obywatele Korei Południowej z ważnym ETA mogą swobodnie podróżować między Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią Północną.

W obrębie czterech krajów wchodzących w skład Wielkiej Brytanii, goście z Korei Południowej mogą korzystać z różnych środków transportu, takich jak pociągi, promy i loty lokalne. Przed wejściem na pokład promu lub lotu wewnętrznego w Wielkiej Brytanii wystarczy okazać dowód tożsamości, zwykle paszport lub prawo jazdy.

Brytyjski ETA nie jest ważny w Irlandii i innych krajach europejskich.

Brytyjski ETA nie pozwala na wjazd do Republiki Irlandii, która jest odrębnym krajem, ani do innych krajów europejskich. Wielka Brytania nie jest członkiem Unii Europejskiej ani Wspólnej Strefy Podróżowania Schengen.

Mieszkańcy Korei Południowej, którzy chcą odwiedzić Irlandię lub inne kraje europejskie, muszą zapytać o wymagania wjazdowe danego kraju przed dokonaniem rezerwacji podróży.

Podróżni mogą sprawdzić często zadawane pytania dotyczące brytyjskiego ETA, aby uzyskać więcej informacji na jego temat.